Pagrindinis > Kita > Žali.lt susivienijimo steigimas

Ateina metas mūsų didelei žali.lt komandai iš visos Lietuvos susitikti pilnos sudėties. Nuo mūsų pirmų susitikimų daug kas pasikeitė, bet nepasikeitė tikslai – daryti viską, kad Lietuva taptų žalesne, solidaresne, pakantesne, teisingesne ir demokratiškesne šalimi, kad apgintume ir Lietuvos, ir visos planetos gamtos turtus.

Kadangi esame nusprendę kurti Susivienijimą, kuriame kiekvienas žmogus būtų vertinamas ir galėtų prisidėti prie pilietinės veiklos, tai susirinkime visi kartu ir tokį Susivienijimą įsteikime! Paruošiamieji darbai kiek užtruko, bet jau artėja į pabaigą.

Taigi kviečiame susitikti Vilniuje, sausio 29 dieną, sekmadienį, 11.00-17.00, steigiamajame Žali.LT susirinkime ir iniciatyvų dirbtuvėse – tapti naujos žalios organizacijos steigėju ir iš karto įsivažiuoti į veiklą. Susirinkimas vyks Žmogaus teisių namuose – Vilniaus Senamiestyje, Latako g. 3.

Siūloma darbotvarkė:
10.00 – 11.00- atvykimas į vietą, kava, užkandžiai (ir suneštiniai).
11.00 – 12.00 Sveikinimo žodžiai, steigimo formalumai, Žali.lt Įstatų projekto pristatymas ir patvirtinimas.
12.00 – 13.00 Užsiėmimas-žaidimas grupėms: pasiūlyk daugiausia balsų surinksiančią veiklos kryptį.
13.00 – 14.00 Pietūs (pgl pageidavimą bus užsakomi kibinai / picos; galima atsinešti ir pasišildyti kitko).
14.00 – 15.00 Veiklos krypčių ir konkrečių veiklų pristatymas ir aptarimas (pvz., ekolaikraščio leidyba, miškai ir sąvartynai, tarptautinis žaliųjų bendradarbiavimas, spaudimas politinėms partijoms, ekotransporto skatinimas, pilietinės akcijos ir t.t. – remiantis steigėjų siūlymais).
15.00 – 16.00 Darbo grupių sukūrimas, susivienijimo institucijų rinkimai, susitarimai dėl koordinavimo.
16.00 – 17.00 Kiti klausimai, bendros smagios nuotraukos, praktiniai žaidimai ir t.t.
17.00 – … Namo.

Prisegame siūlomą Įstatų variantą (naujas-vejas at googlegroups.com).

Visi siūlymai dėl darbotvarkės, Įstatų ir t.t. priimami iki sausio 23d. adresu zaliosiosnaujienos@gmail.com . Susirinkimo metu aptarinėti kiekvieną žodį tiesiog nebus kada! Tačiau visada prašom, jeigu tik turi noro, siūlyk alternatyvų Įstatų projektą, kad steigėjai galėtų pasirinkti.

Taip pat pagalvok, ar norėtum būti naujo Susivienijimo pirmininku (arba kaip kitaip mes jį pavadinsime). Geriausia būtų potencialiems mūsų vadovams pradėti reklamuotis jau dabar, bet sprendimas ir rinkimai vyks sausio 29 d.

Kaip rasti Žmogaus teisių namus (Latako g. 3)? Tai visai šalia Pilies g. suvenyrų turgelio prie stačiatikių cerkvės – maža Latako gatvelė veda žemyn Užupio link. Įėjimas į pastatą – iš vidinio kiemelio, kuriame iškart pamatysi didelę iškabą „Žmogaus teisių namai“ lietuvių, anglų ir baltarusių kalbomis. Ateiti iki vietos pėsčiomis – nuo stoties apie 15-20 min. Pasirinkus neekologišką individualią transporto priemonę atsirastų vieta kiemelyje, o šiaip sekmadienį parkavimas visur nemokamas.

Prašome patvirtinti dalyvavimą Steigime parašant laišką į giedre.razgute@gmail.com, kad galėtume primesti dalyvių skaičių. Laukiame Tavęs!

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*