Pagrindinis > Kita > Žali balionai primena, kad laikas ieškoti išeičių

bal3Vakar Susivienijimas Žali.LT šalia Aplinkos ministerijos surengė žalių balionų akciją, kuria atkreipė dėmesį į klimato kaitos problemas ir mūsų politikų neveiksnumą mažinant aplinkos taršą.

„Už aplinkosaugą atsakingi politikai, tik epizodiškai užsimindami apie būtinus žingsnius spręsti šią problemą, realių veiksmų nesiimama. Atvirkščiai, Aplinkos ministras yra pareiškęs, kad siekiant užtikrinti ES konkurencingumą Bendrijai nereikėtų būti tokiai ambicingai klimato kaitos stabdymo srityje“, – sako Susivienijimo Žali.LT koordinatorius Martynas Norbutas. – „Tai klaidingas požiūris, kaip ir pasiteisinimas, jog Europos Sąjunga, nekalbant apie Lietuvą, nėra aplinkos teršėjų gigantai. Juk esame tos pačios klimato sistemos dalimi, o kiekvienas aplinkai nedraugiškas veiksmas daro poveikį visiems“.

bal2Balionas akcijoje simbolizavo nuolatines ministro gražias kalbas, kurios nepagrįstos realiais darbais yra tarsi baliono apvalkalas savyje laikantis tik orą. Tuo tarpu žalieji reikalauja imtis neatidėliotinų veiksmų ne tik siekiant tarptautinio susitarimo, bet ir parodant pavyzdį darbais aplinkos taršos mažinimo srityje.

„Kviečiame atkreipti dėmesį į aplinkai draugiškų priemonių diegimą, perinant prie atsinaujinančių energijos šaltinių, namų renovacijos ar atliekų rūšiavimo, o svarbiausia – gerinant šių priemonių kokybę. Lietuva yra pajėgi prisiimti didesnius įsipareigojimus ir būti viena iš klimato kaitos problemos sprendimo lyderių“, – sako Virginija Vingrienė, Susivienijimo Žali.LT koordinatoriaus pavaduotoja.3

Pasak jos, šiandien Lietuvoje suintensyvėjusi biokuro katilinių plėtra orientuota vien tik į kietojo kuro krosnių diegimą, taip tik labiau paspartinant miškų kirtimą ir kruopštų miško kirtimo atliekų surinkimą. Ši tendencija naikina klimato kaitos procesą stabdančią ekosistemą, kuri akumuliuoja šiltnamio efektą sukeliančias dujas. Taip pat lemia atkuriamo miško kokybės prastėjimą.

bal„Lietuvoje pamirštamos aplinkai draugiškesnės biokuro alternatyvos: šiaudai, energetinės žolės, ar pluoštinių augalų mediena. Jas sėkmingai naudoja kitos pažangios Europos Sąjungos šalys. Neieškoma alternatyvų ir transporto taršos mažinimo srityje, nekuriama dviračių infrastruktūra. Be to, neskiriamas dėmesys vartojimo mažinimui ir energijos taupymui, kas iš tiesų būtų daug efektyvesnė priemonė, nei vis didėjančių atliekų rūšiavimas ar šiukšlių naudojimas biokurui“, – sako V. Vingrienė.

Taigi, vakarykštė žaliųjų akcija, iškeliant šalia Aplinkos ministerijos žalius balionėlius, atkreiptas visuomenės, o labiausiai, politikų dėmesys, kad stovime ant ekologinės katastrofos slenksčio. Todėl metas ieškoti naujų alternatyvų, padedančių išlikti mūsų planetai, o kartu ir mums visiems.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*