Pagrindinis > Kita > Raginame paleisti taikius Greenpeace aktyvistus

Trečiadienio rytą ,,Greenpeace“ aktyvistai surengė taikų protestą ,,Gazprom“ platformoje ,,Prerazlomnaja“ Pečioros jūroje, siekdami atkreipti visuomenės dėmesį į ekologijai pražūtingus projektus.

Action Against Gazprom's Arctic Drilling Action Against Gazprom's Arctic Drilling Action Against Gazprom's Arctic Drilling
Ekologai reikalauja atsisakyti nesaugių naftos gavybos vystymo projektų Arktyje.
Apie 5.30 val. ryto penkios pripučiamos valtys pajudėjo ,,Gazprom“ platformos ,,Prerazlomnaja“ link. Valtys buvo nuleistos iš ,,Greenpeace“ aktyvistų laivo ,,Arctic Sunrise“, sustojusio netoli minėtos platformos Pečioros jūroje. ,,Greenpeace“ atstovai teigia, kad pakrančių apsaugos pareigūnai per tarptautiniuose vandenyse esantį laivą paleido vienuolika šūvių. Aidint pareigūnų šūviams, dviems protestuotojams Sini (Suomija) ir Marko (Šveicarija) pavyko užsilipti ant naftos platformos, nuo kurios ant jų buvo pilamas ledinis vanduo. Protestuotojai buvo sulaikyti ir palikti be teisės į advokatą ir galimybės susisiekti su artimaisiais bei kolegomis, jiems nebuvo pateikti jokie oficialūs kaltinimai.
Ketvirtadienio vakarą ginkluoti pareigūnai šturmavo ,,Arctic Sunrise“ laivą. Maždaug penkiolika ginkluotų pareigūnų nusileido sraigtasparniu ant denio. ,,Greenpeace“ atstovai paviešino nuotraukas, kuriose Rusijos saugumo pareigūnai laiko nukreiptus į aktyvistus ginklus ir peilius. Kapitonas buvo tardomas ir laikomas kapitono tiltelyje, kiti 29 aktyvistai panaudojus smurtą buvo agresyviai suvaryti į valgyklą. Kapitonui atsisakius vesti laivą, Rusijos tarnybos jį keturias dienas vilko į Murmanską. Laivo įgulą sudaro piliečiai iš aštuoniolikos šalių: Argentinos, Australijos, Brazilijos, Kanados, Danijos, Jungtinių Valstijų, Didžiosios Britanijos, Nyderlandų, Naujosios Zelandijos, Ukrainos, Rusijos, Prancūzijos, Italijos, Turkijos, Ispanijos, Šveicarijos, Lenkijos ir Švedijos.
,,Greenpeace“ atstovai smerkia neproporcingą agresiją prieš taikius protestuotojus ir pažymi, kad tai yra pirmas laivo sulaikymas per pastaruosius du dešimtmečius. Protestuotojai privalės likti laive iki teisinių procedūrų pabaigos.
Murmansko regiono Federalinės saugumo tarnybos (FST – KGB įpėdinė) atstovė Lilija Moroz penktadienį pasakė, kad sulaikytiesiems gali būti pateikti kaltinimai neteisėta moksline veikla ir terorizmu. Pagal Rusijos įstatymus neginkluoti kaltinamieji už terorizmą gali būti nuteisti iki dešimties metų.
Šiandien ,,BBC“ pranešė, kad Rusijos Tyrimų komitetas ekologams iškėlė baudžiamąją bylą pagal straipsnį ,,piratavimas, įvykdytas nusikalstamos grupuotės“. Pasak ,,Greenpeace“ Rusijoje vykdomojo direktoriaus Sergejaus Cyplenkovo, Rusijos valdžios atstovai nebuvo oficialiai susisiekę su organizacija. ,,Greenpeace“ advokatai reikalauja leidimo susitikti su laive įkalintais aktyvistais.
Daugiau nei keturios dešimtys aplinkosaugos organizacijų išsiuntė Vladimirui Putinui prašymus paleisti ,,Arctic Sunrise“ įgulą, įvairiose šalyse prie Rusijos ambasadų buvo surengtos protesto akcijos, apie 370 tūkstančių pasaulio žmonių išsiuntė elektroninius laiškus, reikalaudami išlaisvinti įkalintus protesto dalyvius.
Kur bebūtume, mes galime padėti ,,Greenpeace“ aktyvistams, siekiantiems išsaugoti Arktį:
http://www.greenpeace.org/international/en/campaigns/climate-change/arctic-impacts/free-our-activists/

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*