Pagrindinis > Kita > Prie Rusijos ambasados zombiai ir atominės kapinaitės

2013_04_26_prie rusijos amb1Prisiminti ir paminėti Černobylio katastrofos 27-asias metines prie Rusijos ambasados Vilniuje, vidurdienį susirinko žalųjų organizacijų :Lietuvos Valstiečių ir Žaliųjų Sąjungos (LVŽS) ir asociacijosŽALI.LT aktyvistai.

Tuo pačiu buvo pareikštą , kad Lietuvos žalieji kategoriškai prieštarauja bet kokių naujų branduolinių elektrinių statybai. Ypač didelį surūpinimą kelia būtent Kremliaus atominis projektas Kaliningrade, kuriam nepritaria ne tik kaimyninių šaliųaplinkosaugininkai bet ir patys Kaliningrado gyventojai. Apklausos rodo , kad nepritariančių Baltijos AE statybai per 60 2013_04_26_prie rusijos amb4proc.

Teatralizuotos akcijos metu buvo pastatyti simboliniai kryžiai su lentelėmis parodančiomis , kokia tarša pasiektų Lietuvą įvykus avarijai Kaliningrado AE. Milžiniška teritorija taptų negyvenama zona, dar didesnė teritorija – netinkama maistui auginti.

Renginyje buvo dar kartą pareikštą , kad mes galime sustabdyti šįprojektą! Tereikia tvirto šalies vadovybės, įskaitant Prezidentę,apsisprendimo ir diplomatinių ES pastangų. Esamų elektros jungčiųsu Kaliningradu nepakanka norint eksportuoti elektrą iš naujos AE ir jei Lietuva išlaikys tvirtą poziciją naujos atominės projektas tiesiog užstrigs.

Renginys baigėsi 13 val. Renginio metu incidentų nebuvo.

 

LVŽS Vilniaus sk ir Žali.lt .info

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*