Pagrindinis > Kita > Kažkas žalio vyksta Vilniuje

Šiuo metu aktyvus Vilniaus jaunimas pradėjo įgyvendinti projektą „Vilniaus žaliasis žemėlapis“ (ang. Vilnius Green map).

Projekto tikslas – sužymėti žemėlapyje žaliąsias Vilniaus vietas įtraukiant ne tik parkus bet ir „eko-restoranus“, „eko-įmones“, „eko-technologijas“ bei viešojo transporto stoteles – viską kas susiję su ekologija. Taip pat žemėlapyje bus sužymėtos istorinės ir kultūrinės vietos, kurios yra svarbios ekologiškos visuomenės sukūrimui.

„Vilniaus žaliasis žemėlapis“ yra finansuojamas Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros (JTBA) su programa „Veiklus jaunimas”. Projektas turi partnerį Estijoje Tartu mieste įsikūrusį Aplinkos ir mokslo centrą. Projektas taip pat kartu bendradarbiauja su „Mes darom“ ir Žali.lt projektais.

„XXI amžiuje žmonės vis daugiau pradeda mąstyti apie ekologiją, taip mes norime prisijungti prie šios idėjos ir skleisti ekologinį gyvenimo būdą“,- pasakoja Karolis Bužinskas, projekto vadovas

Projekto organizaciniai darbai prasidėjo jau 2011 m. rugsėjo mėnesį, tačiau visuomenė nuveiktus darbus išvys tik tai 2012 metais sausio-vasario mėnesiais, kada prasidės paskaitos apie ekologiją. Viso projekto metu bus surengta 4-5 paskaitos prieinamos plačiai visuomenei.

Justinas Brazauskas, projekto konsultantas teigia, kad bet kas gali sukurti žemėlapį, tačiau: “Ką mes norime padaryti, tai priverst susimąstyti tuos kas gyvena Vilniuje ar lanko miestą kaip turistai, kad pagalvotų apie savo veiksmus, kaip jie paveikia aplinką. Žemėlapis yra paprasta priemonė – kuri svarbi, norint pakeist žmonių veiklą aplinkoje. Po sėkmingo šio projekto baigimo mes numatome įkurti „eko-centrą“, kuris siūlys „eko-keliones“. Šitos kelionės ves turistus per įvairius žalius maršrutus, kuriuos Vilnius gali pasiūlyti. „Eko-kelionės“ bus vedamos su gidais, ir mes tikimės pasiūlyti gido darbą, kaip stimulą, tiems, kurie bus savanoriais dabartinėje šio projekto fazėje. Taigi, projektas tikisi paskatinti aplinkos saugojimo judėjimą, o taip pat ir būti pradžia aplinkos saugojimo centro, kuris save išlaikys darydamas išradingus ir verslius projektus, tokius kaip šis“.

Šarūnas Mikelionis – projekto organizatorius, atsakingas asmuo už žmonių pritraukimą į veiklą Vilniaus mieste pasakoja, kad didžioji dalis savanorių prisijungusių prie šio projekto yra studentai.

“ Studentai kaip visada yra pirmi, ir aš manau, kad atėjo laikas universiteto bendruomenei tapti ekologiškai aktyviai. Tačiau aš taip pat norėčiau pamatyti kitų grupių iniciatyvą, tokių kaip įmonės, mokyklos, žiniasklaida, ir taip toliau. Aš manau, kad jų dalyvavimas projekte bus naudingas jų verslui, nes taip jie taps matomesni. Svarbu suprasti, kad bet kas gali būti priimtas į projektą – nepriklausomai nuo ankstesnės patirties ar amžiaus, rasės, religijos ar kitų skiriamų bruožų. Tai yra tai dėl ko šis projektas yra šaunus – jis suburia žmones ir visi kartu siekia tikslo, kuris duoda naudos kiekvienam. Kiekvienas turi naudos iš žalesnio Vilniaus. Jis tikisi pritraukti savanorius su įvairove skirtingų talentų – menininkų, muzikantų, verslininkų, studentų, mokytojų, ir pensininkų – kasdienių gyventojų“, – teigia Š. Mikelionis savanorių grupės vadovas.

Kovo mėnesį prasidės informacijos rinkimas apie Vilniaus ir Tartu „eko-punktus“ bei jų įvedimas į duomenų bazę. Balandį lietuviai susitiks su projekto partneriais Estijoje, kad aptartų projekto progresą. Gegužę žiniatinklio svetainė bus paleista, o popieriniai žemėlapiai bus išdalinti birželį universitetuose, informacijos bei turizmo centruose. Žemėlapis bus publikuojamas ne tik kaip popierinė brošiūra, bet kaip ir mobili programėlė lietuvių, estų ir anglų kalbomis. Žemėlapis bus viešai pristatytas liepą, taip pat liepą prasidės „eko-turizmas“. O 2012 metų rugsėjo mėnesį bus surengta „eko-mugė“.

Jeigu Jums patiko šis „Vilniaus žaliojo žemėlapio“ projektas ir norėtumėte prisijungti padedant jį įgyvendinti, kviečiame Jus užeiti į mūsų internetinę svetainę adresu http://www.vilniusgreenmap.org ir užpildyti savanorio anketą. Maloniai kviečiame!!!

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*