Pagrindinis > Kita > Bendradarbiavimo vis dar trūksta

Birželio 18 d. VšĮ „DVI Darnaus vystymo iniciatyvos“ ir VšĮ „Baltijos aplinkos forumas“ pakvietė nevyriausybines organizacijas ir ministerijų atstovus dalyvauti seminare „NVO vaidmens stiprinimas klimato kaitos srityje: išmoktos pamokos ir ateities perspektyvos“. Jame pristatyti metus trukusio projekto rezultatai, pasikeista informacija kaip NVO galėtų bendradarbiauti su ministerijomis.

Metus trukusiame projekte, kurio visos veiklos sukosi aplink klimato kaitos temą, nemažai dalyvavo ir Žali.LT. Nepaisant puikių rezultatų – bendrų pozicijų, renginių, seminarų, akcijų, pasižadėjimo akcijos, projektas palietė ir nemažus skaudulius.

Iki šiol Lietuvoje nėra sukurtos prielaidos NVO ir ministerijų bendradarbiavimui. Toks bendradarbiavimas ministerijų dažnai suvokiamas kaip dalyvavimas seminaruose ir konferencijose. Valdžios institucijos dažnai laukia nevyriausybinių organizacijų nuomonių, tačiau pačių NVO neinformuoja kokius pakeitimus, pasiūlymus jos rengia. Dėl to NVO dažnai sužino apie sprendimus likus kelioms dienoms iki jų patvirtinimo, arba jau dokumentus patvirtinus.

Ar padėtis keisis greičiausiai priklausys nuo abiejų pusių noro ir pastangų. Tačiau šiandien, atrodo, pastangos intensyvios tik iš vienos pusės.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*