Pagrindinis > Kita > Apie mus rašo: Lietuviai kartu su vokiečiais Berlyne reikalavo nestatyti atominės elektrinės

Eglė Zakarauskaitė-Preine

Pirmadienį Vokietijos pilietinės visuomenės atstovai ir Naujosios kartos žaliųjų susivienijimas „Žali.lt“ pakvietė į protesto akciją prie Lietuvos ambasados Berlyne. Protesto organizatoriai reikalavo įgyvendinti referendumo dėl naujos atominės elektrinės Lietuvoje rezultatus ir nestatyti Lietuvoje atominės elektrinės.

Kaip teigė organizatoriai, protestas buvo surengtas dėl to, kad po referendumo Lietuvoje dėl atominės elektrinės pasigirdo balsų iš Lietuvos valdžios atstovų nepaisyti tautos nuomonės, nors Lietuvos visuomenė pasisakė prieš atominės elektrinės statybas. Antiatominėmis vėliavomis „Atominė energija? Ačiū, nereikia“ prie Lietuvos ambasados mojavę nevyriausybinės organizacijos „Lüchow-Dannenbergo piliečių iniciatyvos už aplinkos apsaugą“ (Bürgerinitiative Umweltschutz Lüchow-Dannenberg e.V.) nariai išsakė nuomonę, kad referendumo rezultatai pagal Referendumo įstatymą yra įpareigojantys, nepaisant to, kad referendumas buvo konsultacinis.

„Jei referendumo rezultatai nebūtų įgyvendinti, tai reikštų, kad Lietuva yra diktatūrinė valstybė, tokia kaip Baltarusija“, – protesto metu kalbėjo „Anti Atom Berlin“ atstovė Heila Beyme.

Petra Sawade, atstovaujanti tai pačiai antiatominei organizacijai ir kurį laiką gyvenusi Lietuvoje, aiškino, kad dėl demokratijos Lietuvoje susirūpinę visi Vokietijos piliečiai, ne tik tie, kurie yra prieš atominę energetiką.

„Lietuvos žmonės pasinaudojo konstitucine teise referendume spręsti vieną svarbiausių valstybės gyvenimo klausimų. Lietuvos valdžia privalo vykdyti savo konstitucinę pareigą, ir šį piliečių sprendimą įgyvendinti“, – sakė susivienijimo „Žali.lt“ aktyvistė Laura Gintalaitė.

Ambasados atstovui buvo įteiktas prezidentei bei Seimo nariams adresuotas atviras laiškas anglų kalba, kuriame teigiama, kad ignoruoti žmonių sprendimą tapti nuo atominės energetikos laisva šalimi ir tęsti kalbas su “Hitachi-GE” apie atominės elektrinės Visagine statybas būtų antikonstituciška. Vokietijos nevyriausybinės organizacijos „Lüchow-Dannenbergo piliečių iniciatyvos už aplinkos apsaugą“ ir susivienijimo „Žali.lt“ atstovai atvirame laiške taip pat ragina kuo greičiau priimti reikiamus įstatymus, kad būtų referendumo dėl atominės elektrinės rezultatai būtų įgyvendinti.

Proteste Berlyne dalyvavo apie 50 žmonių iš Vokietijos, Lietuvos, Japonijos bei Lenkijos.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*