Pagrindinis > Kampanijos > GMO > LUNI ir žalieji ragina išeiti iš transatlantinio transo

PRANEŠIMAS SPAUDAI

LUNI ir žalieji ragina išeiti iš transatlantinio transo

Pasaulinės veiksmo dienos prieš laisvosios prekybos sutartis renginiai Lietuvoje

2015 m. balandžio 17 d., Vilnius

Prieš kitą savaitę prasidedant devintajam JAV ir ES derybų dėl Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės sutarties (angl. santrumpa TTIP) raundui, pasaulinė veiksmo diena prieš laisvosios prekybos sutartis Lietuvoje bus minima informaciniu renginiu ir improvizuota protesto akcija.

Rytoj, t.y. šeštadienį, balandžio 18 d. 15 val. LUNI ir žalieji kviečia į Darnaus vystymosi centro direktoriaus Liutauro Stoškaus bei gyvūnų teisių organizacijos „Tušti narvai“ atstovės Gabijos Enciūtės paskaitą apie Transatlantinę prekybos ir investicijų partnerystės sutartį tarp JAV ir ES. Paskaita vyks Lietuvos kooperatyvų sąjungoje Vilniuje (Gedimino pr. 28, įėjimas iš Jakšto g., 4 aukšto holas). Visuomenės dėmesį į probleminius sutarties aspektus renginio dalyviai atkreips Gedimino prospekte fotografuodamiesi su plakatais, kurie vėliau bus išplatinti socialiniuose tinkluose.

Taip Lietuvos organizacijos prisidės prie šimtų tūkstančių kitų aktyvistų visame pasaulyje. Už sveiką maistą, darbuotojų teises, interneto laisvę, demokratiją ir galimybę dirbti savo žemę kovojantys aktyvistai balandžio 18 d. rengia daugiau nei 500 protesto akcijų ir informacinių renginių visuose kontinentuose.

Kol kas dauguma Lietuvos politikų apie įvairius JAV ir ES sutarties aspektus kalba kaip užhipnotizuoti. Mes manome, kad reikėtų išeiti iš šito transo ir pažvelgti į sutartį kritiškesniu žvilgsniu. Kaip sutartis paveiktų mūsų žemdirbius, vartotojus, samdomus darbuotojus? Kaip gali pasikeisti mūsų sveikatos apsaugos, švietimo sistemos? Yra daug neatsakytų klausimų“, – sako Liutauras Stoškus, kurio vadovaujamas Darnaus vystymosi centras yra prisijungęs prie europinio aljanso, raginančio nutraukti derybas dėl TTIP bei neratifikuoti Išsamaus ekonomikos ir prekybos susitarimo su Kanada (angl. santrumpa CETA). Prie daugiau nei 400 organizacijų iš 26-erių ES šalių vienijančio aljanso taip pat prisijungė Susivienijimas ŽALI.LT, darnaus vystymosi organizacija GYVA.LT, Lietuvos žaliųjų judėjimas, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Lietuvos žaliųjų partija, „Tušti narvai“ bei Lietuvos jaunimo centras.

Aljanso organizuojama peticija prieš ES laisvosios prekybos sutartis su JAV ir Kanada artėja prie 1 mln. 700 tūkst. parašų. Parašai taip pat bus renkami LUNI ir žaliųjų renginio metu.

LUNI yra neformali savišvietos iniciatyva, siekianti suburti įvairius žmones bei jų grupes – dėstytojus, studentus, socialinius aktyvistus, mokinius, dirbančiuosius – visus tuos, kurie nori mokytis, aktyviai dalintis žiniomis ir būti išgirsti. LUNI susikūrė 2008-ųjų rugsėjį, šiuo metu LUNI fakultetai veikia Alytuje, Joniškyje, Kaune, Klaipėdoje, Kuršėnuose, Panevėžyje, Plungėje, Vilniuje ir Žemaitijos kaime įsikūrusioje „Ekotroboje“ ir Londone.

PASTABOS 

Renginys Facebook: https://www.facebook.com/events/380486805409438/

Visus Pasaulinės veiksmo dienos prieš laisvosios prekybos sutartis renginius galite rasti žemėlapyje adresu https://www.globaltradeday.org

Prašome nemokamai naudoti nuotraukas iš protesto akcijų prieš transatlantinę sutartį kitose Europos šalyse: https://www.flickr.com/photos/eci_ttip/

DAUGIAU INFORMACIJOS:

Laura Gintalaitė

Savarankiškai organizuojamos Europos Piliečių Iniciatyvos prieš TTIP ir CETA koordinatorė Lietuvoje

Susivienijimas ŽALI.LT

www.zali.lt/ttip

www.stop-ttip.org

El.paštas: stopttiplietuva@gmail.com

Tel.: +49 15251600848

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*