Pagrindinis > Kampanijos > GMO > Klimato kaita ir maisto sauga – svarbiausios 2015 m. žaliųjų temos

Klimato kaitos ir saugaus maisto temos 2015 m. turėtų sulaukti nemažai žaliųjų bei visuomenės dėmesio. Taip mano Susivienijimo Žali.LT aktyvistai, kurie jau šį šeštadienį Vilniuje rengia ataskaitinį susirinkimą forumą „Žmogaus ir aplinkos laisvių iniciatyvos 2015“.

„Pasaulio ekonomikos forumas Davose parodė, jog klimato kaitos tema yra viena svarbiausių aptariant ekonominius iššūkius ir augimo galimybes. Šiuo metu visos šalys rengiasi 2015 m. pabaigoje įvyksiančiai Pasaulio klimato kaitos konferencijai Paryžiuje, kur, kaip tikimasi, bus patvirtinti bendri kovos su klimato kaita tikslai ir priemonės. Todėl klimato kaita neabejotinai taps vis dažnesne diskusijų tema tiek Lietuvoje, tiek svetur“, – sako Susivienijimo Žali.LT koordinatorius Martynas Norbutas.

Pasak jo, Europoje turėtų vis labiau intensyvėti ir diskusijos apie Transatlantinę prekybos ir investicijų partnerystės sutartį (TTIP) ir galimas jos keliamas grėsmes žemės ūkio produktų gamybos, maisto ir farmacijos pramonei.

„Daugelis organizacijų jau kurį kalba apie šios sutarties probleminius klausimus. Tai jokiu būdu nereiškia, kad žalieji nepritaria sutarčiai. Jie, kaip ir gausybė politikų, nevyriausybininkų Europoje, stengiasi atkreipti dėmesį į tai, kokius sutarties punktus reikėtų taisyti, ką geriau reglamentuoti, kad vėliau netektų gailėtis. Akivaizdu, kad Europoje galioja aukštesni maisto gamybos standartai, nei Jungtinėse Amerikos valstijose. Todėl apsaugodami save – turime apsidrausti“, – sako M. Norbutas.

Susivienijimo Žali.LT koordinatoriaus teigimu, su maisto sauga susijęs ir GMO klausimas. Po priimtų sprendimų Briuselyje, Lietuva turės apsispręsti ar ji pasirengusi GMO uždrausti auginti savo teritorijoje. Nors atrodo, kad didžioji dalis visuomenės yra priešiškai nusiteikusi GMO atžvilgiu, kaip pasielgs Lietuvos politikai – dar nėra aišku.

„Žaliesiems veikiausiai reikės nemažai padirbėti ir šioje srityje. Tereikia prisiminti referendumo dėl atominės elektrinės rezultatus ir supranti, kad daugumos nuomonė Lietuvos valdžiai nėra labai vertinga. Nebent ji atitinka politikų tikslus, tik tuomet ji tampa svarbi. Nesinori, kad ir su GMO klausimu nutiktų kas nors panašaus“, – sako M. Norbutas.

Susivienijimo koordinatorius pripažįsta, kad ne tik šios globalios temos taps 2015 m. pagrindinėmis temomis Lietuvoje. Žalieji ketina ir toliau tęsti „žemiškesnius“ darbus. Vienas jų – miesto ekodaržų plėtra, taip pat įgyvendinant Europos Komisijos remiamą Erasmus+strateginės partnerystės projektą, vasarą bus rengiamos ekostatybų stovyklos. Jų dalyviai bus mokomi senųjų statybų, kurios paremtos natūralių medžiagų naudojimu, metodų.

Klimato kaitos, Transatlantinės sutarties klausimai, ekodaržai ir statybos – tai tik kelios temos, kurios bus apžvelgtos sausio 31 d. Vilniuje organizuojamame aplinkosauginiame forume „Žmogaus ir aplinkos laisvių iniciatyvos 2015“. Į jį kviečiami atvykti visi norintys. Renginys vyks nuo 11 val. Lietuvos Kooperatyvų sąjungos pastato 4-to aukšto salėje, Gedimino pr. 28/2, Vilnius. Dalyviai kviečiami registruotis el. p. zali.vilnius@gmail.com iki sausio 28 d.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*