Pagrindinis > Apie mus

Žali.LT vienija žmones, manančius, jog turiningas ir turtingas gyvenimas galimas tik nuosekliai taikant ekologinius principus, rūpinantis gamta ir aplinka. Esame įsitikinę, kad šiuo metu dominuojantis siauras ekonominis požiūris nėra suderinamas su ekologiškai tvariu ir ateities kartoms gerovę užtikrinančiu gyvenimu.

Mes atpažįstame, kad klimato kaita, netvarus atsinaujinančių ir neatsinaujinančių resursų eikvojimas bei kitos ekologinės problemos nėra vien tolimų šalių ar tolimos ateities klausimas, todėl reikalauja savalaikių ir ryžtingų sprendimų. Kita vertus, mes pripažįstame, jog šių problemų sprendimas nėra atskiriamas nuo mūsų visuomenė kamuojančių socialinių bei ekonominių problemų, todėl tvirtai tikime, kad jos visų pirma reikalauja politinių ir socialinių, o ne technologinių sprendimų. Tikime, kad bendros gerovės įmanoma siekti tik vadovaujantis bendradarbiavimo, supratingumo, pakankamumo ir ekologinio tvarumo principais.

Siekdami šių tikslų, teikiame balsus alternatyvioms idėjoms apie tai, kaip galime užtikrinti pakankamą gerovę visiems valstybinės bendruomenės nariams nepažeisdami  Mėgindami atkreipti visuomenės ir politikų dėmesį į sprendimų reikalaujančias problemas, organizuojame įvairias veiklas ir akcijas minėtinų dienų progą (Žemės dienas, Pereikvojimo diena, Nieko nepirksiu diena). Vienas ilgiausiai gyvuojančių mūsų projektų – jau ne vienerius metus keliuose Vilniaus miesto rajonuose įsikūrę miesto sodai. Kiekvienus metus užbaigiame derliaus švente, dalindamiesi užaugintais vaisiais ir daržovėmis. Tokiu būdu skatiname bendradarbiavimo ir dalinimosi atmosferą, kuri būtina siekiant atsakingiau naudoti įvairiausius resursus ir mažinti vartojimą.

Mes nemanome turinys visus atsakymus į šias problemas, bet tikime, kad sprendimus galime rasti tik atvirai ir kritiškai diskutuodami apie dabartinius politinių sprendinius, visuomenės vartojimo įpročius bei visų jų padarinius.

Mūsų organizacija atvira visiems, besidomintiems ekologinėmis temomis. Norite daugiau sužinoti apie dabartinius visuomenės santykius su ją supančia aplinką? Turite savų idėjų ar kūrybos, kuria norėtume pasidalinti su bendraminčiais? Norite prisijungti prie vienos iš mūsų akcijų? Tiesiog ieškote bendraminčių, su kuriais galėtumėte diskutuoti jums rūpimomis ekologinėmis temomis? Nedvejokite ir rašykite mums! Mums svarbus net ir mažiausias indėlis.

Susivienijimo Žali.LT įstatus galite rasti čia: Žali.LT įstatai (2014)